Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 5 common:people_all_forms

Алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу серед працівників

Date: 16 квітня 2021 о 10:54

ЗАТВЕРДЖЕНО

Педагогічною радою

протокол № 5 від 15.04.2021р.

Тимчасовий порядок
організації освітнього процесу у школі в період обмежувальних протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Загальні положення

1. Цей порядок розроблений відповідно до ст. 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», п. 17 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постанови МОЗ України, Головного державного санітарного лікаря України № 50 від 22 серпня 2020 року «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину, у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)», листів Міністерства освіти і науки України від 05.08.2020 № 1/9-420 «Щодо організації роботи ЗЗСО у 2020/2021 н.р. » , від 28.08.2020 № 1/9-490 “Щодо створення безпечних умов організації освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році”.

2. Усі учасники освітнього процесу (працівники (педагогічні і непедагогічні), учні (здобувачі освіти), батьки здобувачів освіти зобов’язані неухильно дотримуватися даного Порядку.

І. Організація освітнього процесу у школі

1. Відповідно до рекомендацій МОЗ, ВООЗ, медичних організацій інших країн пріоритетом організації освітнього процесу в школі є дотримання принципів соціального дистанціювання, правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень осіб.

2. Допуск до роботи працівників школи здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром. Працівники допускаються до школи через центральний вхід.

У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °C або із ознаками гострого респіраторного захворювання такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.

При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °C або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

4. Усім працівникам школи мати засоби індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну – безпосередньо на робочому місці працівника. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

5. У школі запроваджується гнучка структура навчального року, передбачена можливість внесення змін до термінів проведення дистанційного навчання  та завершення навчального семестру, з урахуванням епідеміологічної ситуації.

6. У разі створення умов для організації роботи гуртків, секцій, клубів, культурно-освітніх, спортивно-оздоровчих, науково-пошукових об’єднань на базі школи перебування в них учнів і педагогічних працівників забезпечується з дотриманням правил згідно з протиепідемічними заходами у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України.
11. За розробленими маршрутами руху здобувачів освіти залучаються 2 можливі входи в приміщення закладу. Графік допуску формується таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення учасників освітнього процесу.
12. Забороняється допуск до школи батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

13. Вхід до приміщень школи усім учасникам освітнього процесу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Під час пересування приміщеннями школи використання захисних масок є обов’язковим.

14. На всіх входах до школи організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, тощо).
15. У санітарних кімнатах забезпечується наявність рідкого мила та паперових рушників (або електросушарок для рук). Використання багаторазових рушників заборонено.
23. Основним заходом гігієни рук в умовах школи є миття рук з милом.
24. Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.

 

ІІ. Вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту

1. У закладі організовується централізований збір та утилізація використаних засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), паперових серветок в окремі контейнери/урни (картонні або пластикові), з кришками та поліетиленовими пакетами.

2. Кількість та об’єм (місткість) контейнерів/урн визначається з розрахунку на кількість відвідувачів закладу освіти (2 входи – 2 контейнери, об’єм – 160 л) з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів (за умови наявних договорів).

3. Поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту (захисні маски. респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), замінюються після заповнення або за графіком, щільно зав’язуються) та наноситься маркування («використані засоби індивідуального захисту»).

IV. Інформування учасників освітнього процесу про випадок COVID-19 у ЗЗСО:

1. Працівники закладу освіти, здобувачі освіти та батьки школярів свідомі того, що ніхто не має відвідувати школу, якщо у нього температура, кашель, нежить. Усі учасники освітнього процесу розуміють, що мають залишатися вдома, якщо контактували з хворим.

2. У разі підозри, контакту чи хвороби на COVID-19 вчителі/працівники школи і батьки учнів повідомляють про це вчителя/медичного працівника/адміністрацію.
3. Працівники школи та батьки учнів пам’ятають про особливу небезпеку COVID-19 та необхідність дотримуватися дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.

Алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу серед здобувачів освіти

У разі виявлення дитини з ознаками хвороби:

1. Учитель по телефону інформує чергового адміністратора та сестру медичну.

2. Сестра медична забирає дитину до спеціально відведеного приміщення та повідомляє завідувачу господарства про приміщення, у якому необхідно провести дезінфекцію.У разі потреби, сестра медична викликає швидку медичну допомогу.

3. Старший черговий учитель обмежує вхід до приміщення для тимчасового перебування працівників чи учнів з ознаками коронавірусної хвороби.

4. Діти класу, де навчається учень з ознаками хвороби, припиняють рух по школі.

5. Прибиральник службових приміщень дезінфікує приміщення.

6. Класний керівник інформує батьків про виявлення ознак хвороби у їхньої дитини та проводить інструктаж про необхідність самоізоляції з дітьми, які контактували з дитиною з ознаками коронавірусної хвороби.

7. Діти з класу, у якому виявили учня з симптомами коронавірусної хвороби, переходять на самоізоляцію до отримання результатів лабораторних досліджень. Якщо тест не підтверджує COVID-19 – діти повертаються на навчання.

8. Якщо тест підтверджує COVID-19, відповідно до рішення педагогічної ради та наказу керівника для класу, в якому навчається учень з коронавірусною хворобою організовується дистанційне навчання строком на 2 тижні.

Алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу серед працівників

У разі виявлення ознак коронавірусної хвороби у працівника закладу адміністрація рекомендує працівникові негайно звернутись до сімейного лікаря та відслідковує результати огляду хворого. Якщо тест підтверджує COVID-19, необхідно:

1. З’ясувати коло контактів хворого за останні 14днів.

Складіть Акт про випадок захворювання. Для цього опитати:

· працівника, який захворів;

· усіх інших працівників, які контактували з хворим.

Строк–дві години з моменту, як отримали інформацію про захворювання працівника.

2. Поінформувати працівників, що контактували із хворим, і провести дезінфекцію у закладі.

Дати хворому працівнику список працівників, які з ним контактували, щоб він передав список лікуючому лікарю. Так лікар відповідно до Порядку сформує первинний перелік контактних осіб зі слів хворих і передасть його працівникам державних установ МОЗ епідеміологічного профілю для епідеміологічного розслідування.

Строк–одна година з моменту, як отримали інформацію про захворювання працівника.

3. Відправити коло контактів на самоізоляцію.

Строк самоізоляції–14 днів.

Працівники, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

Особа, яка перебуває на самоізоляції, має діяти відповідно до пункту 1 Алгоритму уразі появи симптомів захворювання.

4. Запровадити дистанційну роботу для кола контактів.

З’ясувати, чи можуть працівники, що контактували із хворим і мають перебувати в самоізоляції, працювати дистанційно. Підготувати наказ про запровадження такого режиму роботи для працівників, які можуть працювати дистанційно. Працівникам, робота яких неможлива в дистанційному режимі, роз’яснити особливості отримання листка непрацездатності з оплатою у розмірі 50% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу, або оформити відсутність в індивідуальному порядку відповідно до Кодексу законів про працю України.

Строк–протягом найближчого робочого дня після повідомлення.

АКТ

Про випадок захворювання

_______ № _____

Я, завідувач філії  Гречанова Олена Олексіївна, отримала інформацію про захворювання на інфекцію COVID-19 працівника _________________________________________________________________

ПІБ, посада

Коли та від кого отримав інформацію: ____________________________

Дата, ПІБ, посада

Коли провели тест, який підтверджує захворювання: ________________

Дата

Я опитала працівника із захворюванням, усіх інших працівників та встановила:

КОЛО ПРАЦІВНИКІВ,

з якими контактував працівник із захворюванням за останні 14 днів

ПІБ працівника

Посада

Вжиті заходи

Comments:
Only authorized users can leave comments.